خانهراهنمامحاسبه نرخ ارز توسط صرافی

محاسبه نرخ ارز توسط صرافی

صرافی چگونه از نرخ ارز باخبر مي‌شود و آن را محاسبه مي‌کند؟
اين روزها نرخ ارز در بازارهاي بين المللي تعيين مي‌شود، بازارهايي شبيه فارکس ولي اکثر صرافی ها نرخ‌هاي خود را از بانک مرکزي دريافت مي‌کنند و اين نظام بانکي کشورها است که روزانه نرخ ارز را تعيين مي‌کند و در اختيار صرافی قرار مي‌دهد.
تاکنون شايد شنيده باشيد که در ابتداي روز وقتي به صرافی مراجعه مي‌کنيد، کارمندان صرافی به شما مي‌گويند هنوز نرخ در نيامده و اين به دليل اين است که بيشتر نرخ‌هاي ايران را از نرخ‌هاي امارات متحده و ترکيه مي‌گيرند و به همين دليل معمولا تا 10 يا 11 صبح به طول مي‌انجامد و بعد از آن نرخ به دست صرافی ها مي‌رسد.
نوسانات بازار صرافی در بيشتر مواقع در ساعت پنج بعدازظهر اتفاق مي‌افتد و بيشتر صرافی ها در اين زمان دست از خريد و فروش مي‌کشند و دوباره ساعت شش بهدازظهر شروع به فروش ارز مي‌کنند و اين به دليل اين است که بازارهاي جهاني فارکس و آمريکا در ساعت پنج ما تازه شروع به کار مي‌کنند و براي همين نرخ‌هاي صرافی تا ساعت 6 تغيير مي‌کنند و بيشتر صرافی ها تابلوهاي جديد خود را با نرخ‌هاي جديد بر روي صرافی نصب مي‌کنند. بعضي از افراد در ساعت 4 بعدازظهر وارد اين بازار مي‌شوند و بعد از ساعت 5 از اين بازار بيرون مي‌روند. شايد بعضي از آنها سود خوبي داشته باشند ولي بعضي نيز شايد پول زيادي را از دست بدهند.

TehranParisNewYorkJapanCanadaTurkeyhungaryDubai

آمار بازدید

بازدید امروز190
بازدید دیروز364
کل بازدید3649817

با ما در تماس باشيد

میناب ، بلوار امام خمینی ، روبه روی فروشگاه بسیجیان ، صرافی خلیج فارس

  ۰7642222218

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید