خانهراهنماخدمات صرافی خلیج فارس

خدمات صرافی خلیج فارس

انواع حواله
حواله بانکي : جهت ارسال ارز از طريق يک بانک به حساب فرد يا شرکت در بانک مقصد از حواله ارزي (Remittance) استفاده مي‌گردد. در همه اين روش‌ها بانک مقصد بايد داراي swift معتبر باشد. حواله فوق از طريق بانک ثابتي به بانک مقصد مي‌رسد و بسته به نوع حساب شخص يا شرکت در حساب ارزي شخص / شرکت ثبت مي‌شود.

حواله دستي : جهت ارسال ارز به صورت نقدي به شعب معتبر صرافي در بعضي از کشورها از حواله دستي استفاده مي‌گردد. با توجه به قوانين و مقررات حواله دستي، در اين روش مشتري نام شخص گيرنده وجه و مبلغ ارسالي را مشخص و در کمترين زمان ممکن، گيرنده قادر به دريافت وجه در شعب معتبر مي‌باشد.

وسترن يونيون (western union)
ازطريق سرويس بين‌المللي وسترن يونيون، مي توان حواله را بنام فرد به هر نقطه دنيا ارسال کرد. با استفاده از پرداخت وسترن يونيون لازم نيست فرد گيرنده داراي حساب بانکي در کشور مقصد باشد. تنها کافيست با پاسپورت و کد امنيتي ( MTCN) خود به يکي از 400000 دفتر شرکت وسترن يونيون مراجعه کند و مبلغ را دريافت کند. زمان ارسال حواله از طريق وسترن يونيون 24 ساعت بوده و اين عمليات در تمامي روزهاي هفته به جز شنبه و يکشنبه که تعطيلات بين‌المللي مي باشد، انجام مي گيرد.

ماني اوردر( Money order)
سرويس ماني اوردر اولين بار به صورت رسمي در کشور انگلستان در سال 1792 و توسط يک شرکت خصوصي بنيان‌گذاري شد و در دهه 1830 ميلادي اين سرويس به اداره پست نيز راه يافت. باتوجه به مشکلات موجود درکشور ما، در رابطه با کارت‌هاي اعتباري visa card وmaster card و... ازآنجايي که اغلب افراد شخصاً قادربه پرداخت هزينه‌هاي مهاجرتي خود نمي‌باشند، غالباً ازچک‌هاي بانکي يا پستي صادره به عنوان ماني اوردر money order استفاده مي‌کنند که با پرداخت مبلغ مربوط به هزينه مهاجرتي و البته مبلغي به عنوان کارمزد شخص واردکننده ماني اوردر مي‌توانند اين پروسه را به راحتي طي کنند.

ماني اوردر ابزاريست که از طريق آن سفارش پرداخت در برگه‌اي مانند چک بانکي ثبت مي‌گردد. خريدار ماني‌اوردر مي‌تواند با مراجعه به بانک اقدام به سفارش ماني‌اوردر نموده و با تعيين دريافت‌کننده مبلغ و پرداخت شارژ آن به ارائه‌کننده، سرويس آن را دريافت نمايد. به دليل اين که تمام مبلغ ماني‌اوردر هنگام دريافت آن پرداخت مي‌شود فرد گيرنده مطمئن خواهد بود که اين مبلغ را عينا دريافت خواهد نمود.

دريافت‌کننده قادر خواهد بود تا شش ماه بعد از صدور چک آن را نقد نمايد. همچنين اين سرويس در ميان کساني که حساب بانکي ندارند نيز پر‌طرفدار مي‌باشد، آن‌ها مي‌توانند آن را به راحتي پست نموده و نگران ارسال پول نقد يا انتقال بين بانکي نباشند. همچنين هر کسي مي‌تواند با در دست داشتن پول نقد ، ماني اوردر را تهيه نمايد و بر‌خلاف انتقال بانکي فاقد محدوديت سني مي‌باشد.

TehranParisNewYorkJapanCanadaTurkeyhungaryDubai

آمار بازدید

بازدید امروز146
بازدید دیروز364
کل بازدید3649773

با ما در تماس باشيد

میناب ، بلوار امام خمینی ، روبه روی فروشگاه بسیجیان ، صرافی خلیج فارس

  ۰7642222218

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید