خانهراهنماصرافی چیست

کار صرافی چیست؟

اگر مي‌خواهيد به خارج از کشور سفر کنيد اولين و مهمترين کاري که بايد انجام دهيد، تبديل کردن پول کشور خود به پول رايج کشوري است که قصد سفر به آنجا را داريد.
صرافی مطمئن‌ترين مکاني است که اين کار را براي شما انجام مي‌دهد. يکي از قديمي‌ترين مکان‌هايي که با پول سروکار داشتند صرافی ها بودند و شايد بتوان گفت قبل از به وجود آمدن بانک نيز صرافی ها وجود داشتند و حتي بعضي از کارهاي بانکي را نيز انجام مي‌دادند. شايد جالب باشد که بدانيد صرافی ها در قديم به مردم وام مي‌دادند و پول‌ هاي مردم را نزد خود نگه مي‌داشتند، دقيقا کاري که امروزه بانک ها براي مردم انجام مي‌دهند.
اما امروزه با به وجود آمدن بانک ها ديگر صرافی ها کارهاي قديمي خود را انجام نمي‌دهند و در برخي موارد بانک مرکزي اجازه چنين کارهايي را به صرافی ها نمي‌دهد. اين روزها کار عمده صرافی خريد و فروش ارز و سکه شده است و بيشتر سود صرافی ها در همين 5 يا 10 تومان تفاوت خريد و فروش ارز و سکه مي‌باشد.
در قديم صرافی ها به شکل دخمه اي تاريک بودند که وجوهات مردم را در آن نگه مي‌داشتند ولي حالا آن دخمه جاي خود را به يک مکان بسيار شيک و مدرن ( صرافی ) داده که بسياري از جوانان با ظاهري شيک در اين مکان ها ( صرافی ) مشغول فعاليت هستند.
بسياري از صرافی ها تمامي نرخ هاي ارز و سکه را روزانه بر روي تخته وايت بورد خود ميزنند و امروزه ديگر حتي تخته وايت بورد نيز منسوخ شده است و جاي خود را به صفحات ديجيتالي شيک داده است که کار صرافی ها را راحت تر کرده است چرا که ديگر نمي‌خواهند به مردم قيمت ارز و سکه را مدام جواب دهند و مردم از روي صفحات ديجيتال موجود در صرافی اين قيمت‌ها را مشاهده مي‌کنند.
از سال هفتاد و چهار به بعد در ايران صرافی ها مجوز خود را به صورت مستقيم از بانک مرکزي دريافت مي‌کردند و خريد و فروش فقط در سيستم بانکي مجاز مي‌باشد و صرافی ها بايد در سيستم بانکي خريد و فروش را انجام دهند.
اگر قصد راه اندازي يک صرافی را داريد بايد حداقل 100 ميليون تومان براي تهران و 50 ميليون تومان براي شهرستان ها سرمايه داشته باشيد تا براي شما ثبت و تاسيس گردد.

TehranParisNewYorkJapanCanadaTurkeyhungaryDubai

آمار بازدید

بازدید امروز138
بازدید دیروز364
کل بازدید3649765

با ما در تماس باشيد

میناب ، بلوار امام خمینی ، روبه روی فروشگاه بسیجیان ، صرافی خلیج فارس

  ۰7642222218

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید